Ковані світильники

Ковані світильники: правильний акцент!

В останній час дизайнери інтер’єрів приділяють дуже багато уваги освітленню приміщення, а отже, й світильникам. І ось в моду ввійшли ковані світильники, та завоювали таку популярність, що, схоже, ще довго будуть прикрашати кращі модні інтер’єрі. 

Ковані люстри Асоціації з середньовічним замком? Зовсім ні! «Правильна» кована люстра не виглядає як надто масивна, навпаки, додає шарму та респектабельності. Але вона добре виглядає лише у великих приміщеннях.

Якщо габарити кімнати не надто великі, можна придбати інші ковані світильники, не менш стильні та елегантні: наприклад, бра чи торшер. Що стосується дизайну кованих люстр, при всьому різноманітті дизайнів всі люстри поділяються на 2 типа: традиційний варіант, коли від центру розходяться ковані «вітки», де розташовані лампи, та аутентичний варіант, коли основу світильника становить масивна кругла чи прямокутна рама. 


Ковані бра Що стосується кованих бра, то їх розміщують як у приміщенні, так і на вулиці (наприклад, для освітлення ганку). У другому випадку його виробляють з більш міцних матеріалів, та й скло для плафонів повинне бути товщим. Дизайн настінних кованих світильників переважно є фантазійним: у вигляді канделябрів (дуже популярні моделі!) або металевих візерунків, розповсюдженими є й флористичні мотиви. 


Ковані ліхтарі Є й таких різновид світильників, як вуличні ліхтарі, і найчастіше вони є саме кованими. Особливо гарно це виглядає, коли в ландшафті присутній ще хоча б один кований елемент: калитка чи бесідка. Такі  світильники найчастіше повторюють дизайн середньовічних вуличних ліхтарів з їх дивними візерунками. 


Цікаві ефекти Часто світильники покривають фарбою: для приміщення це бажано, а для вулиці – просто необхідно для захисту металу. Популярні кольорі античної бронзи, кавовий, чорний, білий. Також часто ковані деталі штучно зістаріють, аби підкреслити ефект «під старину». Це робиться шляхом нанесення патини. А ось для сучасних дизайнів їх можуть, навпаки, хромувати. 


Замовляйте ковані світильники у нас, щоб отримати не просто функціональний предмет освітлення, а унікальний вишуканий предмет декору!